Memoriál genmjr. A.Sochora hrdiny SSSR

17.10.2014 15:43
     Chci se s vámi podělit o pozvání na dny 16. – 17. října 2014, k setkání s válečnými veterány 1. československého armádního sboru v SSSR a dalšími veterány protifašistické koalice pozvanými u příležitosti 69. výročí osvobození Československa a k 65. výročí úmrtí generálmajora Antonína Sochora, hrdiny Sovětského svazu. Hlavně se chci podělit o pietní akt položení věnců a kytic u zbrusu nově rekonstruovaného pomníku v Rlasku na křižovatce "U Sochara". Plačtivé dopoledne přivítalo návštěvníky MEMORIÁLU genmjr. ANTONÍNA SOCHORA hrdiny Sovětského svazu u jeho pomníku a bývalého hrobu v lesích města Ralska. Tohoto aktu se účastnili příslušníci Český svazu bojovníků za svobodu z České Lípy, Československé obce legionářská z Prahy, České Lípy a Nového Boru, Historická skupina1.čs.tankovébrigády v SSSR a Váleční veteráni 2. světové války a   Bc. Věra Reslová starostka Města Stráž pod Ralskem a další hosté.

     Na celý akt a samotné město Ralsko padl smutný stín nepřítomnosti jeho vrcholných zástupců zejména pak starosty Ing. Miroslava Králíka. Je paradoxní, že k pomníku A. Sochora položili kytici strážníci Městské policie ze Stráže pod Ralskem.

     Proč by se také unavovali, vždyť starosta a vedoucí strážník Městské policie v Ralsku Váradi uzavřeli společně před několika hodinami koaliční dohodu a podělili se tak o vrcholné funkce starosty a místostarosty v Ralsku. Občané Ralska se musí stydět, za to, koho volili.