Pozvání

 

OV KSČM Česká Lípa Vás co nejsrdečněji zve na besedu s Ing. Miroslavem Vackem armádním generálem v.v.

Beseda se koná ve středu dne 29.4.2015 od 16.00 hodin v restauraci skleník Slovanka v České Lípě

Srdečně zvou pořadatelé

 

Náčelník Generálního štábu Československé lidové armády -
1. zástupce ministra národní obrany
(13.10.1987 - 27.12.1989)
generálplukovník
Ing. Miroslav VACEK
(* 29. srpen 1935 Kolín)

         V roce 1956 se stal důstojníkem Československé lidové armády. Po výkonu základních velitelských funkcí byl vyslán ke studiu na Akademii generálního štábu v Moskvě. Po svém návratu ze Sovětského svazu postupně zastával funkci velitele 20. motostřelecké divize v letech 1976 až 1979, náčelníka štábu - 1. zástupce velitele 1. armády v letech 1979 až 1981, velitele 1. armády v letech 1981 až 1983, náčelníka štábu - 1. zástupce velitele Západního vojenského okruhu v letech 1983 až 1985 a v letech 1985 až 1987 velitele Západního vojenského okruhu. Ve funkci náčelníka Generálního štábu Československé lidové armády - 1. zástupce ministra národní obrany působil od října 1987 do prosince 1989. Podílel na přípravě a realizaci mezinárodních dohod o snížení počtu konvenčních ozbrojených sil v Evropě. Generální štáb v této době připravoval novou vojenskou doktrínu. V roce 1989 byl jmenován ministrem národní obrany. V roce 1991 odešel do zálohy.

 

 

 

 

 70 let vítězství ve Velké vlastenecké válce

Tragédie a její nepopsatelná velikost, smutek a radost, bolest a vzpomínky ... To vše je vítězství.   Ani roky, ani pořádané akce - nic ho nemůže nahradit. Ne náhodou je Den vítězství 9 května - svátek, který v průběhu let, a to přes snahu jej měnit,  je stále v našem životě ten nejdůležitější. 2015 - bude rokem nezapomenutelným. Lidstvo slaví 70. výročí vítězství ve Velké vlastenecké válce. Pro naši zemi je toto datum je naplněno speciálním významem. Přes snahy přisuzovat osvobozování naší republiky jarními mnohdy nesmyslnými leteckými nálety spojenců, ničící zejména naše krásná města, zůstává pravdou, že osvobození přišlo od východu. Důkazem jsou tisíce hrobů a pomníků od Dukly přes Ostravu až do Prahy. Toto je důkaz a paměť zabitých na bitevním poli. Toto je i naše historie, naše bolest, naše naděje ... Proto se každoročně scházíme u pomníku neznámého vojáka, který padl v posledních hodinách války, abychom položením kytice vzpomenuli na dny před 70 lety.

8. května 1945 byla podepsána úplná a bezpodmínečná kapitulace Německa, a proto se tento den považuje za konec druhé světové války. Ta vstoupila v platnost 8. 5. ve 23:01 hodin středoevropského času, což odpovídá první minutě 9. května času moskevského. Z toho jednoduchého důvodu na západě probíhaly oslavy 8. května a v Sovětském svazu 9. května. Až v roce 1990 vystoupil tehdy poslanec Miloš Zeman s návrhem, aby bylo datum svátku přesunuto na 8. května.

 

 

 70 лет Победы в Великой Отечественной войне

 

      Naši veteráni, Vjačeslav Viskočil a Jaroslav Petráček i když už bohužel nejsou mezi námi, potřebují mít jistotu, že je nikdy nepodvedeme; že jsme mohli a do budoucna můžeme předat našim dětem pocit hrdosti za jejich odvahu, za jejich vítězství, slávu, která navždy zůstane nerevidovanou historií, že odmítnutí nacismu navždy zůstane v našich genech a v naší krvi. V paměti nás všech a zejména mládeže musí navždy zůstat snaha na pravdivém zachování historických událostí druhé světové války, ve které klíčovou roli sehrál Sovětský svazu ve vítězství nad nacismem.  

 

K uctění památky padlých v Hradčanech a položení květin u hrobů našich veteránů na mimoňském hřbitově, se sejdeme v Hradčanech 9. května 2015 v 10.00 hod. Po ukončení aktu se přesuneme do Mimoně.

 

 

      21. Základní organizace KSČM podporuje protest prvního místopředsedy Státní dumy národnostního výboru, frakce komunistické strany Ruské federace Valerije Rashkina, který se staví proti rozhodnutí moskevských úředníků, kteří znemožnili vstup na vítěznou přehlídku veteránů, bez zvláštního pozvání.  "Bez pozvání - je to opravdu škoda, a políček do tváře těm, kteří položili své životy a zdraví za naši budoucnost. Přehlídka vítězství - to je jejich svátek v první řadě, spíše než teatrální představení, pořádané pro zahraniční diplomaty a ruské úředníky. Veteráni mají sedět v první řadě - přesto, že vlevo je tak málo místa, mělo by to stačit pro všechny.  Moskevské úřady se chystají odchytit a izolovat veterány bezprostředně na nádražích a umístit je během oslav v některých hotelích a zdravotních zařízeních. To děsí mysl ", - řekl a jehož slova jsou uvedena v Regions.ru.  

 

 

 

 

Naše základní organizace.

Předseda základní organizace s. František Procházka,

místopředseda s. Ing. Marián Vatrt,

hospodář  s. Jaromír Šveňha

s. Růžena Bilická, Václav Bilický,   s.Věra Pácová, s. Viera Šveňhová 
není nás zatím moc,  máme však hodně příznivců a tak jsme mohli do voleb 2014 postavit úplnou kandidátku.

Vážení uživatelé webových stránek, připojte se k nám!

Máte-li zájem pomoci při realizaci politiky a programu KSČM, nabízíme vám v našízákladní organizaci členství.

Za tímto účelem jsme pro vás připravili formulář přihlášky, kterou můžete vyplnit a vhodit do schránky u domu čp. 799 Ralsko-Kuřívody (Bilický)

Těšíme se na váš zájem a chuť pracovat s námi.

Prihlaska_do_KSCM.docx (101,1 kB)

 

Kontaktujte nás

Fotogalerie: Pietní akty 2014

Tato fotogalerie je prázdná.